פורום ועדות קבלה

 

 

לפני שנה וחצי, כשהתחלנו לעסוק בנושא, עוד חשבנו, שנוכל לעצור את החוק. בינתיים הוא עבר בקריאה שניה ושלישית (ב-22.3.2011). אבל את ההצגה נגד החוק ובעיקר נגד הנוהג הפסול הזה אנחנו ממשיכים להציג.

 

בהצגה שלנו שלושה שופטים מחליטים מי מתקבל ומי לא:

 

הם יכולים להיות ועדת קבלה של יישוב קהילתי, או ועדה של ביטוח לאומי, או ועדה של מעונות באוניברסיטה, או כל ועדת קבלה אחרת, בהתאם לקהל אליו אנחנו באים עם ההצגה.

 

הפונים לוועדה נכנסים, נדחים, אחר כך נכנסים שוב עם זהות אחרת. למה שופטים דוחים את המועמדים השונים? כי הם ערבים, או הומואים, או אתיופים, או נכים, או אמהות חד-הוריות, או סרבני כיבוש או (יש הפתעות!).....

 

הנה סרטון מאפריל 2010: http://www.youtube.com/watch?v=wSrIoTkBgRI

והנה סרטון מיוני 2011: http://www.youtube.com/watch?v=ngTgVYQS-X8

 

ההצגה היא בסגנון תיאטרון פורום:

אנחנו מציגים בעיה, ובשלב מסויים אנחנו מזמינים את הקהל להתערב ולשנות את ההצגה, כדי להביא את המצב לפתרון. מדברי מייסד "תיאטרון המדוכאים", אוגוסטו בואל:

 

"הדיאלוג צריך להיות דרכה של האנושות. כל מערכות היחסים עלולות להפוך למונולוג. גבר ואישה- אחד הופך לשחקן והשני לקהל. גזעים- גזע אחד הופך להיות זה שקובע את אמות המידה ליופי וכו’. ארצות צריכות לנהל דיאלוג, אבל אחת הופכת להיות השחקן והשנייה צופה. יחסי אנוש, אהבה, צריכים להיות דיאלוג, אבל אחד הופך להיות פעיל והשני סביל. זהו דיכוי- כל הדיאלוגים שהופכים למונולוגים…"
"בתיאטרון מקדשים זאת. יש מקום מיוחד לשחקנים ומקום לקהל… המונולוג הראשון שצריך לשבור הוא זה של התיאטרון. זה לא צריך להיות צופים שמתמחים בלהקשיב ולצפות בשחקנים שמתמחים בלהיות סופר אנשים. כולנו צריכים להתמחות בלהיות אנשים.מכיוון שלשחק משמעו להיות אדם."
Boal, A. (1992) Transcription from a theatre workshop. Derry, Northern Ireland

 

עוד על תיאטרון פורום: http://abumidian.wordpress.com/hebrew/tirgumim/boal/

 

 

אז במהלך ההצגה אנחנו פונים אליך, קהל נכבד ושואלים אותך: מה הוא המצב האידאלי? ביטול ועדות הקבלה? קריטריונים הוגנים? מה הם קריטריונים הוגנים?

 

 

 

להלן חומר רקע:

 

הצעת החוק נמצאת כאן:

http://www.atidmisgav.org.il/?p=72

הרבה חומרים נוספים באתר:

http://www.atidmisgav.org.il

והנה עוד משהו נחמד:

http://www.youtube.com/watch?v=7ehUobkiR8I

שופטת בעתירה לבג"ץ:

"כשקראתי את חוות הדעת, לא מצאתי מה אי ההתאמה המדוברת. הרי לא מדובר ביישוב בעל אופי חרדי מיוחד, אלא יישוב קהילתי. מה הפגם האישי באנשים אלה? אני לא ראיתי שום אי התאמה. אני לא מבינה מה עוד יש לשקול כאן."

 

כמו כן כדאי לחתום על העצומה: http://www.atzuma.co.il/vaadotkabala ולהפיץ אותה, ואפשר גם להצטרף לקבוצת הפייסבוק: "יבוטל חוק ועדות הקבלה בישובים קהילתיים" ולפרסם אותה.

 

להזמנת ההצגה ולפרטים נוספים, נא לפנות לאורי שני: 052-3317154

 

 

 

חזרה לקבוצת ההמשך

 

 

Hosted by MidEastWeb Middle East News Views History Dialog Resources

Our Friends: Peace Child Israel - Arab Jewish Coexistence through Drama for Youth